Ben Fatih Özer

Merhaba, Ben Fatih Özer. Bu yazı benim kendi sitemde yazmış olduğum ilk yazı. 2021 yılının ilk günlerinden selamlıyorum. Bu yazıyla kendimi tanıtmak istiyorum. İş hayatında CV ya da öz geçmiş olarak geçenlerden ama sanırım daha samimi bir şekilde.

Ben Fatih Özer
Ben Fatih Özer

Ben kimim?

1992 yılında Kütahya'da doğdum. Çeşitli eğitimlerden sonra buraya kadar geldim. 2010 yılında Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne idealist bir öğrenci olarak başladım. Daha başlamadan kariyer planlarımı yapmış; uygulamaya koymuştum bile. Bu kariyer planlarına dayanarak 2014 yılında yüksek lisansa başladım. Tabii ki bu süreç biraz sekteye uğradı biraz da yavaşladı. 2018 yılında mezun oldum. Şu an Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde doktora yapıyorum.  2018 yılından beri de sevgili eşimle evliyim. (Bu arada eşim de güzel fotoğraflar çekiyor. Onu instagramdan takip etmeyi unutmayın.)

Kategorilerden görebilirsiniz, sadece edebiyatla da uğraşmıyorum. Zamanla buraya yazdığım kategorileri ve yazacağım yenilerini doldurmaya çalışacağım. Bu zamana kadar yaptığım çalışmalardan ve gelecekte yapacağım çalışmaları burada paylaşmayı planlıyorum. 

Neler mi yapıyorum. Tabii ki mesleğim gereği edebiyatla uğraşıyorum. Edebiyata dair eserler okuyorum. Osmanlı Türkçesi ile yazılmış metinleri günümüz Türkçesine aktarıp onlarla bilimsel denilebilecek çalışmalar yapıyorum. Edebiyata dair aklınıza gelebilecek daha bir sürü şey…

Ara sıra da olsa yaptığımız çalışmalara yardımcı olabilecek tasarımlar yapıyorum . Düzenlenen sempozyumlarımız için afiş, kitapçık; projelerimiz için broşür vb. Bunları yeri geldikçe sonraki yazılarımda paylaşmaya gayret edeceğim. Zaman zaman da fotoğraf çekiyorum ve eşimin fotoğraf çekmesine eşlik ediyorum.  Fotoğraf çekmekle birlikte çeşitli videolar da çekme planlarımız var ama süreç nasıl ilerler bilemiyorum.

2020 yılında dünyamızı saran Korona Virüs salgınıyla birlikte ülkece hatta neredeyse tüm dünya olarak eve kapandık, işlerimizi evden yaptık. Bu süreçte iş harici kendimize ayırabileceğimiz pek çok zamanımız oldu. Ben de teknolojik öğrenme azmime güvenerek daha önceleri çok çok az bildiğim programlama yeteneğimi geliştirmeye karar verdim. Bir programlama dili üzerine önemli bir yol katettim. Teknolojik inovasyonlar arasında pek de önemli sayılmayacak bir ilerleme olsa bile benim için büyük bir ilerleme sayılır. Artık isteklerimi, yapmak isteyip de yapamadıklarımı bir nebze de olsa kendim yapabileceğim. 

Neyse sanırım çok uzattım. Buraya kadar okuyan, beni bu kadar tanımaya istekli olan var mı bilmiyorum ama bu yazıyı bitirmişsen yorumlardan bana bir şeyler söyleyebilirsin sanırım. Görüşmek üzere…

Bunları da beğenebilirsiniz

wave

Yorumlar

wave

Kapatmak için ESC tuşunu kullanabilirsiniz.